مقالات

تعمیر صندلی خودرو

تعمیر صندلی خودرو

تعمیر صندلی خودرو یکی از مسائل مهمی است که در حفظ ایمنی و آسایش سرنشینان خودرو نقش دارد. در صورت وجود مشکل در صندلی، ممکن است باعث تصادف شود. ترافیک های سنگین و مسیرهای طولانی عواملی هستند که می توانند سلامت راننده و سرنشینان خودرو را تحت تاثیر قرار دهند. اگر صاحب خودرو هستید هر زمانی که در حین رانندگی از بابت صندلی احساس ناراحتی کردید، برای رفع مشکل اقدام کنید. تعمیر یا تعویض صندلی خودرو علاوه بر اینکه مشکل شما را حل می کند، موجب می شود تا بدون خطر و با آسودگی خاطر رانندگی نمایید. اقدام به موقع در این رابطه، صرفه جویی در وقت و هزینه را به دنبال دارد. در صورتی که به دلایل مختلفی مانند مشغله های زندگی و کار، وقتی برای رفتن به تعمیرگاه ندارید می توانید از خدمات تعمیرکاران در محل استفاده کنید. گاهی اوقات مشکل صندلی با تعویض کاور، رفع پارگی و برطرف کردن ایرادات جزئی حل می شود اما در برخی موارد لازم است تا صندلی تعویض شود.

تعمیر صندلی ماشین

تعمیر صندلی خودرو شامل خدمات بسیار متنوعی است. از آن جمله می توان رفع پارگی، بریدگی های سطحی، روکاری، پوشاندن ترک خوردگی، تودوزی و نصب روکش جدید، تعمیر یا تعویض فنر صندلی، فوم یا ضامن خواب آن، تعمیرات صندلی انواع خودروها (سواری ،اتوبوس، ون)، ترمیم شکستگی های ایجاد شده، تنظیم نمودن ارتفاع صندلی در انواع خودروها، تعمیر یا تعویض اهرم صندلی در صورت شکستگی یا هر نقص دیگر، تعمیر یا تعویض پشتی صندلی و … را نام برد.

تعمیر صندلی خودرو

صندلی خودرو

یکی از بخش های مهم داخل کابین اتومبیل است که نقش مهمی در کیفیت رانندگی ایفا می کند. نوع صندلی به مدل خودرو بستگی دارد. در گذشته، این صندلی ها بیشتر نقش کاربردی داشتند و توجهی به مسئله ارگونومی در آنها نمی شد. اما با پیشرفت علم و فناوری، ارگونومی صندلی خودرو هم مورد توجه قرار گرفت.
به طور کلی صندلی خودرو باید طوری باشد که راننده تسلط کافی بر روی فرمان داشته باشد و بتواند به راحتی پدال ها را فشار دهد. علاوه بر این باید به راحتی مجموعه آمپر جلو، چراغ های هشدار، سرعت، بنزین و … را کنترل کند و به داشبورد و لوازم دیگر دسترسی داشته باشد.

تعمیر صندلی خودرو

انواع صندلی خودرو

بیش از 30 نوع صندلی برای خودروهای مختلف طراحی شده است که از مهم ترین آنها می توان به صندلی های نیمکتی، باکت و اسپرت اشاره کرد. امروزه بسیاری از صندلی های خودروها از نوع برقی هستند. صندلی های برقی شامل صندلی برقی یک طرف، صندلی برقی دو طرف، صندلی برقی چهار طرف، صندلی های داینامیک، کامفورت و اسپرت می شوند.

تعمیر صندلی ماشین

تعمیر صندلی خودرو در محل

با استفاده از این خدمت می توانید بدون اینکه خودرو خود را حرکت دهید، در جهت عیب یابی و رفع مشکل صندلی خودرو خود اقدام نمایید. بهتر است برای رفع مشکلاتی که فوریت بیشتری دارند از خدمات تعمیر صندلی در محل استفاده نمایید. مشکلات مربوط به فنر صندلی، ضامن خواب و ارتفاع صندلی را باید هر چه سریع تر برطرف نمود. در حالی که تعویض روکش یا رفع پارگی و بریدگی صندلی دارای فوریت نیستند و می توان آنها را به راحتی در تعمیرگاه برطرف کرد.

تعمیر صندلی خودرو در محل

مزایای تعمیر صندلی ماشین در محل

یکی از مسائل مهم ولی شاید کم ارزش در خودرو، تعمیر صندلی خودرو می باشد. تعمیر صندلی خودر از موارد حساس به ویژه در خودرو های حمل و نقل عمومی است. صندلی ها باید دوره ای مورد بررسی قرار بگیرند تا هم از هزینه های بیشتر جلوگیری شود و هم سلامت سرنشینان حفظ شود.

تعمیر صندلی خودرو از جمله موارد حساس و اورژانسی نیست ولی با سلامت راننده و سرنشینان مستقیم در رابطه است. در صورت خرابی صندلی خودرو، آسیب مستقیما به کمر و ستون فقرات فرد وارد خواهد شد.

دلیل ایجاد صدا یا حرکت اضافی در صندلی خودرو

عدم نگهداری صحیح و استفاده نادرست و بیش از اندازه از صندلی موجب آسیب به سیستم اهرم بندی و کاورها و نیز شکستگی و ترک خوردگی دستگیره ها می شود. صدا یا حرکت اضافی در صندلی خودرو ناشی از این موارد می باشد. زمانی که رانندگان با چنین مشکلی روبه رو می شوند باید سریعا برای رفع آن اقدام نمایند. در مواردی که این ایراد مربوط به صندلی های جلو باشد، ایمنی سرنشینان به خطر می افتد.

خرابی ریل صندلی خودرو

یکی از شایع ترین مشکلاتی که برای صندلی خودرو ایجاد می شود، خرابی ریل آن است. گاهی اوقات لازم است تا این بخش تعویض شود.

تعویض ریل صندلی خودرو

تعمیرکاران برای تعویض ریل صندلی خودرو، ابتدا صندلی و قاب پلاستیکی اهرم را باز می کنند. سپس با استفاده از پیچ قاب، صندلی را کمی بالا می برند. پیچ های پشتی و بالایی صندلی را باز کرده و قطعه ریل صندلی را جدا کرده و قطعه جدید را جایگزین می کنند. در ادامه، همه پیچ هایی را که باز کرده اند سر جای خود محکم می بندند. در انتها هم صندلی را طوری تنظیم می کنند که کمربند صندلی در موقعیت درست خود قرار بگیرد.

خرابی سوئیچ صندلی برقی خودرو

سوئیچ وظیفه دارد تا از طریق ارسال پیام به موتور، آن را تحریک کند تا صندلی خودرو را به جلو یا عقب حرکت دهد. در واقع سوئیچ ، نقش مهمی در تنظیم مناسب صندلی برقی خودرو ایفا می کند.
در هنگامی که سوئیچ خراب شود، با فشار دادن آن، صندلی حرکتی نمی کند. به این ترتیب راننده نمی تواند صندلی را کنترل نماید. تعمیرکاران برای رفع این مشکل، ابتدا اتصالی آن را بررسی می کنند تا مشکلی نداشته باشد و یا به قطعه، ضربه ای وارد نشده باشد.

خرابی موتور صندلی برقی خودرو

گاهی اوقات موتور صندلی برقی خودرو خراب می شود. در چنین حالتی، ابتدا محفظه آن را باز کرده و موتور را بیرون می آورند. در این زمان، کابل درون آن را هم آزاد می کنند. درون موتور بررسی می شود تا در سیم کشی آن مشکلی وجود نداشته باشد. برای این کار، لوله پلاستیکی و پروانه سیم بافته شده ای را که به مونیتور متصل است را ارزیابی می کنند. در ادامه، مته و موتور را به یک طرف متصل نموده و اقدام به تست موتور می نمایند. دوباره سیم کشی را چک کرده و جفت سازی سیم ها را با توجه به نمودار سیم کشی انجام می دهند. با اتصال به برق، عملکرد صندلی برقی را آزمایش می کنند.

تعمیر یا تعویض روکش صندلی خودرو

زمانی که روکش صندلی خودرو به دلایل مختلفی مانند بریدگی، پوسیدگی، تغییر رنگ، ساییدگی و .. آسیب می بیند نیاز به تعمیر یا تعویض آن است. در زمان انتخاب روکش صندلی خودرو باید دقت کرد که در برابر نور خورشید دچار تغییر رنگ نشود. در مقابل ساییدگی و آسیب های سطحی از خود مقاومت نشان دهد. قابل شستشو و تمیز کردن باشد. عملکرد خوبی در انتقال دمای پایین در زمستان و دمای بالا در تابستان داشته باشد. در فصل گرما، سرنشینان کمتر دچار تعریق شوند. در کنار این نکات به طراحی، زیبایی و رنگ آن نیز توجه شود. در صورت آسیب دیدن روکش صندلی حتما آن را تعویض یا تعمیر نمایید. زیرا روکش نقش مهمی در زیبایی و سلامت صندلی ایفا می کند.

تعمیر صندلی خودرو

هزینه تعمیر صندلی خودرو

عوامل مختلفی در تعیین هزینه تعویض یا تعمیر صندلی خودرو نقش دارند. از آن جمله می توان به مدل خودرو، نوع صندلی ها، مقدار خرابی، مدت زمان استفاده از صندلی ها، نوع تعمیرات، برند صندلی، هزینه خرید قطعات جدید، دستمزد تعمیرکار و هزینه ایاب و ذهاب (در صورت استفاده از خدمات تعمیر در محل) اشاره کرد. برای کاهش هزینه، بهتر است تا در زمان مناسب برای تعمیر صندلی اتومبیل خود اقدام نمایید.

هزینه تعمیر صندلی خودرو

نحوه کاهش هزینه تعمیر صندلی خودرو

بعضی از مجموعه ها برای جلب رضایت مشتری، هزینه ی ایاب و ذهاب را در نظر نمیگیرند. در این حالت هزینه نهایی به میزان چشم گیری کاهش خواهد داشت. علاوه بر این، یکی دیگر از راه های کاهش هزینه تعویض قطعه و تعمیر به موقع صندلی است. اگر تعمیر یک قطعه به تعویق انداخته شود، ممکن است به سایر قطعات آسیب وارد کند.

هزینه تعمیر خودرو به چه مواردی وابسته است

عموامل بسیاری روی هزینه تاثیر گذار هستند. مدل خودرو، تعداد صندلی های خراب، مقدار و شدت خرابی صندلی و نوع صندلی از عوامل موثر بر هزینه می باشند. تعمیر صندلی های برقی از ساده پر هزینه تر است.

صندلی خودرو از قطعات بسیار زیادی تشکیل می شود. بعضی از این قطعات قابلیت تعمیر دارند مانند: ترمیم پارگش روکش صندلی، تعمیر صندلی شکسته، تعمیر فنر صندلی، تعمیر و تنظیم ارتفاع صندلی، تعویض فوم، جوشکاری شاسی و بدنه صندلی و تعمیر ضامن خواب. برخی دیگر از قطعات قابلیت تعمیر ندارند و باید با قطعات اصلی و فابریکی جایگزین شوند.

خدماتی که می توان از مجموعه تودوزی رضا دریافت کرد

در این مجموعه تمامی خدمات زیر نظر متخصصین مجرب، در بالاترین کیفیت با بهترین تجهیزات در کوتاه ترین زمان انجام می شود.

 • ترمیم پارگی‌های سطح یا در صورت نیاز تعویض روکش آن به صورت کامل
 • جداسازی روکش قدیمی و نصب روکش جدید
 • تعمیرات فنر صندلی انواع خودرو
 • تعمیرات صندلی خودرو سواری، ون و اتوبوس
 • سنجش کیفیت فوم صندلی و اقدام به تعویض یا تعمیر آن در صورت نیاز
 • تعمیر ضامن خواب و در صورت لزوم تعویض آن
 • تعمیرات انواع فنر بکار رفته در صندلی ماشین
 • رفع شکستگی‌های به وجود آمده با جوشکاری یا تعویض قطعات آن
 • انجام تنظیمات مربوط به ارتفاع صندلی انواع وسایل نقلیه
 • تعمیر ریل یا اهرم صندلی در صورت شکستگی یا نقص کارکردی و در صورت لزوم تعویض آ‌‌ن‌ها

سوالات متداول

1- دلیل حرکت های اضافی صندلی خودرو چیست؟
عدم نگهداری صحیح و استفاده نادرست و بیش از اندازه از صندلی موجب آسیب به سیستم اهرم بندی و کاورها و نیز شکستگی و ترک خوردگی دستگیره ها می شود. صدا یا حرکت اضافی در صندلی خودرو ناشی از این موارد می باشد. زمانی که رانندگان با چنین مشکلی روبه رو می شوند باید سریعا برای رفع آن اقدام نمایند.

2- چطور می توان ریل خودرو را تعویض کرد؟
تعمیرکاران برای تعویض ریل صندلی خودرو، ابتدا صندلی و قاب پلاستیکی اهرم را باز می کنند. سپس با استفاده از پیچ قاب، صندلی را کمی بالا می برند. پیچ های پشتی و بالایی صندلی را باز کرده و قطعه ریل صندلی را جدا کرده و قطعه جدید را جایگزین می کنند. در ادامه، همه پیچ هایی را که باز کرده اند سر جای خود محکم می بندند. در انتها هم صندلی را طوری تنظیم می کنند که کمربند صندلی در موقعیت درست خود قرار بگیرد.

3- هزینه تعویض یا تعمیر صندلی خودرو چقدر است؟
عوامل مختلفی در تعیین هزینه تعویض یا تعمیر صندلی خودرو نقش دارند. از آن جمله می توان به مدل خودرو، نوع صندلی ها، مقدار خرابی، مدت زمان استفاده از صندلی ها، نوع تعمیرات، برند صندلی، هزینه خرید قطعات جدید، دستمزد تعمیرکار و هزینه ایاب و ذهاب (در صورت استفاده از خدمات تعمیر در محل) اشاره کرد. برای کاهش هزینه، بهتر است تا در زمان مناسب برای تعمیر صندلی اتومبیل خود اقدام نمایید.

بازگشت بە لیست

10 فکر در مورد “ تعمیر صندلی خودرو

 1. محمدرضا گفت:

  سلام.
  هزینه ایاب ذهاب برای تعمیر صندلی در محل چقدره؟

  1. milad گفت:

   سلام.
   لطفا برای اطلاع از قیمت و هزینه ها، با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید.
   ممنون

 2. مریم گفت:

  سلام
  من برای فرزندم صندلی کودک تهیه کردم و از وقتی روی صندلی ماشین گذاشتمش، صندلی جلو و عقب نمیره. میشه درستش کرد؟

  1. milad گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید
   خرابی صندلی ماشین شما به صندلی کودک ربطی ندارد. تعمیر انواع صندلی خودرو در مجموعه ما انجام پذیر است. با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید لطفا.

 3. سپهر گفت:

  هزینه تودوزی صندلی چقدره؟

  1. milad گفت:

   با سلام
   هزینه تودوزی متفاوت است. لطفا تماس بگیرید.

 4. یگانه گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  برای تعمیر صندلی خودرو در محل هزینه اجرت چقدر است؟

  1. milad گفت:

   سلام
   هزینه اجرت متفاوت و به عوامل زیادی بستگی دارد.. لطفا تماس بگیرید.

 5. پگاه گفت:

  فوم صندلی ماشینم از بین رفته. تعویض فوم جز خدمات تعمیر صندلی خودرو محسوب میشه؟

  1. milad گفت:

   بله. تعویض فوم صندلی خودرو جز خدمات تعمیر صندلی خودرو محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 9 =