مقالات

تودوزی خودرو

در انتخاب و خرید روکش صندلی خودرو بایستی بسیار دقت داشته باشید تا مناسب ترین گزینه را برای ماشین خود خریداری و مورد استفاده قرار دهید. روکش های صندلی در دو نوع پارچه ای و چرمی با رنگ بندی های مختلف تولید و عرضه می گردد که در این میان انتخاب رنگ مناسب با طراحی داخلی خودرو خود بسیار ضروری می باشد.

تودوزی خودرو

تودوزی صندلی خودرو از مهمترین و مرسوم ترین تودوزی ها است که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی داخلی ماشین دارد. چرم از ماندگاری بالایی برخوردار است اما در فصل تابستان باعث تعرق شدید می شود. برای رفع این مشکل از ترکیب پارچه و چرم استفاده می کنند. تعمیر صندلی در این حالت، بسیار راحت است.

تودوزوی صندلی خودرو

روکش صندلی خودرو

برای داشتن طراحی داخلی بسیار شیک و لوکس خودرو و ماشین خود باید نهایت سلیقه را نشان داده و با انتخاب بهترین و مناسب ترین روکش صندلی خودرو در طراحی داخلی آن گام بسیار تاثیرگذاری را بردارید. استفاده از روکش های صندلی برای خودروها علاوه بر زیبایی ظاهری ضامن سلامتی صندلی ها نیز می باشد از این رو در انتخاب و خرید روکش های صندلی ماشین ها باید بسیار دقت و حساس عمل نمود. با در نظر گرفتن این که روکش های اصلی خودرو قابل باز شن و شستشو نیستند از این رو پیشنهاد می شود حتما از روکش های تولیدی و عرضه شده در بازار با توجه به نکات قابل توجه در کیفیت و کارایی محصول برای خودرو خود در نظر گرفته و خریداری نمایید که در این میان نکاتی را در هنگام خرید روکش های صندلی خودرو باید در نظر گرفته و بهترین خرید و انتخاب را از میان گزینه های متنوع داشته باشید. که در ادامه مقاله سعی بر آن خواهیم داشت با ارائه اطلاعاتی در خصوص انواع روکش صندلی خودرو، مزایای استفاده از روکش های صندلی و نکات مهم در رنگ بندی این محصول شما خوانندگان را در انتخاب صحیح و بسیار مناسب راهنمایی کنیم.

انواع روکش صندلی خودرو

روکش صندلی خودرو در و نوع مختلف به صورت چرمی و پارچه ای تولید و به فروش می رسد که کاربران و مخاطبان می توانند با توجه به سلیقه و پسند خود مناسب ترین نوع روکش های صندلی ماشین را خریداری و مورد استفاده قرار دهند. برای هر خودرویی تعداد بیشمار روکش صندلی با جنس و رنگ بندی های متنوع وجود دارد که اغلب افراد طرفدار خرید جنس های چرم و پارچه ای ی ترکیبی از چرم و پارچه ای هستند که در این میان باید گفت قدم اول انتخاب مناسب جنس روکش های صندلی متناسب با خودروی خود می باشد که در هنگام انتخاب گزینه محبوب باید به کیفیت و کارایی جنس بسیار دقت داشته باشیم تا با داشتن الگوی دوخت مناسب و کیفیت درجه یک عمر طولانی را دارا بوده و کارکرد مناسبی را از خود برجای بگذارد. روکش های چرمی و پارچه ای هریک دارای مزایا و معایبی هستند که افراد با در نظر گرفتن مزیت ها و معایب های هر دو گزینه و با سبک و سنگین کردن یین دو انتخاب می توانند در نهایت تصمیم خود را نهایی و خرید خود را با اطمینان به پایان برسانند.

خصوصیات بهترین روکش صندلی برای خودرو

یک روکش صندلی خودرو مناسب و عالی بایستی دارای خصوصیات و ویژگی هایی باشد که افراد در هنگام خرید می توانند با توجه به موارد ذکر شده در پایین در انتخاب خود دچار تردید و شک نشوند:

– قابلیت شستشوی آسان و راحت
– استقامت روکش در مقابل ساییدگی و پارگی
– عرق کردن کمتر روکش ها
– رنگ روکش ها باید به گونه ای انتخاب گردد که سبب اذیت شدن چشم نشود
– تغییر رنگ ندادن روکش ها در مقابل تابش مستقیم نور خورشید
– نوع محصول انتخاب شده متناسب با رنگ کمربندی ایمنی باشد
– داشتن لطافت و نرمی
– عمر طولانی

نکات انتخاب روکش صندلی با توجه به رنگ

از جمله مهمترین نکاتی که در هنگام خرید روکش صندلی خودرو باید به آن بسیار دقت داشته باشید توجه به رنگ محصولی انتخابی با طراحی داخلی خودرو و رنگ بندی داخلی ماشین تان می باشد اگر به رنگ تمامی اجزای داخل ماشین خود دقت داشته باشید متوجه خواهید شد که تمامی رنگ ها بر اساس نوع رنگ کمربندی ایمنی اجرا شده است از این رو توجه به به رنگ کمربندی برای خرید روکش های صندلی مناسب بسیاری تاثیرگذار خواهد بود. رنگ های روکش های صندلی به دو صورت همسان و تضاد انتخاب می شود که هریک با زیبایی بی نظیری که به اتاق خودرو می بخشند براساس سلیقه مشتریان و کاربران اجرا می شود. رنگ های نظیر زرد و قرمز یا رنگ قرمز و مشکی رنگ های تضادی هستند که با داشتن ظاهری بسیار شیک دارای طرفداران بیشماری می باشد.

راه های تشخیص در انتخاب روکش صندلی با کیفیت چیست؟

برای تشخیص با کیفیت ترین روکش صندلی خودرو افراد باید یک سری نکات را در نظر داشته باشند تا با طی کردن راه های تشخیص کیفیت روکش های صندلی مناسب ترین انتخاب را داشته باشند. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

در خرید این محصول دقت داشته باشید که تکه های روکش کوچک و بیشتر باشد چرا که در این صورت کیفیت بالایی را دارا خواهد بود
در هنگام انتخاب گزینه محبوب به دوخت آن بسیار دقت کنید تا درزها و محکم کاری های در دوخت محصول به خوبی رعایت شده باشد
قبل از خرید نهایی بهتر است به صورت امتحانی از روکش های استفاده کنید تا از درس بودن دوخت محصول بر صندلی های خودرو خود اطمینان حاصل کنید.

 

مزایای استفاده از روکش صندلی خودرو

اغلب خودرو ها به دلیل داشت دوخت بسیار ظریف و جذاب دارای پوششی فوق العاده هستند که کاربران در همان ابتدا راضی به استفاده از روکش های اصلی نبوده و به دنبال خرید روکش صندلی خودرو هستند چرا که استفاده از روکش های تولیدی برای ماشین ها از کهنه شدن پوشش اصلی جلوگیری نموده و سبب خراب نشدن و تازه ماندن طراحی داخلی خودرو ها میشود. کاربران می توانند با خرید این محصول و توجه به نکات ضروری در انتخاب گزینه مناسب و ایده آل از مزیت های بسیار آن بهره مند شوند.

تودوزی داشبورد

جنس به کار رفته برای تودوزی داشبورد، چرم و پارچه و مخمل است. تودوزی داشبورد برای تمامی ماشین های داخلی، خارجی، قدیمی و جدید قابل انجام است. فقط داشتبورد آن ها باید قابلیت باز شدن را داشته باشد.

تودوزی داشبورد

تودوزی سقف

تودوزی سقف ماشین از واجبات نیست و تنها در مواردی توصیه می شود که روکش فابریکی سقف خودرو دچار آسیب، پارگی، لک یا شکستگی شده باشد. برای خودرو های کروک که سقف آن های جمع می شود، تمام بخش های داخلی ماشین قابل تعویض است.

تودوزی سقف

تودوزی فرمان

در تودوزی یا چرم دوزی فرمان معمولا از چرم استفاده می شود. چرم دارای استحکام بالایی است. فرمان همواره در معرض تابش مستقیم خورشید قرار می گیرد. برای همین برای تو دوزی باید از جنسی استفاده شود که استحکام و مقاموت بالایی دارد. معمولا از طرح و رنگی برای تودوزی فرمان استفاده می کنند که با داخل ماشین تناسب داشته باشد.

تودوزی فرمان

تودوزی ماشین سنگین

راننده های ماشین سنگین، زمان زیادی را در ماشین برای رانندگی و استراحت صرف می کنند. بنابراین راحتی و ظاهر داخلی ماشین برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا برای ماشین های سنگین ترکیب پارچه و چرم توصیه می شود ولی تودوزی کاملا سلیقه ای می باشد.

کدام قسمت ماشین تودوزی می شوند؟

سقف، صندلی ها، فرمان و داشبورد از قسمت هایی از ماشین هستند که تودوزی انجام می شود. در صورتی که تودوزی فابریک خودرو دچار خرابی شده باشد، ترمیم و تعمیر آن کفایت می کند.

کدام پارچه و چرم بهتر است؟

چرم دارای مقاومت و استحکام بالایی ست. طول عمر بالایی دارد و زیبایی خاصی به داخل ماشین می بخشد. اما چرم در باستان باعث تعرق زیاد می شود. چرم ها به دو نوع طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. چرم های طبیعی، از پوست حیوانات تشکیل می شوند، نازک بوده و در تابستان خنک و در زمستان گرم هستند.
انواع مختلف پارچه هم برای تودوزی پیشنهاد می شود. پارچه گرمای کمتری جذب می کند و تعرق آن در تابستان تقریبا صفر است. پارچه زود کثیف می شود و تمیز کردن آن سخت است ولی از تنوع رنگ بالایی برخوردار است.

نحوه تودوزی خودرو

سلامت و شکل ظاهری فوم و ابر صندلی اهمیت بسیاری در دوام و زیبایی تودوزی دارد به همین علت جنس روکش نباید بسیار ضخیم باشد. در ساخت صندلی ها از ميله و بست های محکم استفاده می شود و برای نصب روکش هایش کش های مخصوص و نخ به کار گرفته می شود. در اتومبیل های گران برای روکش صندلی ها و سایر قطعات کابین مانند فرمان و سردنده از چرم استفاده شده و جلوه ای زیبا به خودرو می بخشد.

هزینه تودوزی خودرو

عوامل زیادی در قیمت تودوزی تاثیر گذار هستند. مارک ، کیفیت و جنس تو دوزی در تعیین قیمت تودوزی موثر است.
• چرم طبیعی گران قیمت است و قیمت تودوزی را بالا می برد
• طرح و اندازه تودوزی
• قیمت تودوزی هر قسمت از ماشین متفاوت است

 

به طور کلی تودوزی بیشتر مربوط به تعمیر صندلی خودرو می باشد. اما درباره ی خودرو های گران قیمت، تودوزی خودرو به صورت فابریک از جنس جیر یا چرم است که برای ترمیم یا تودوزی دوباره از مهمترین مسائل رعایت اصول دوخت می باشد.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 11 =