مقالات

دیزاین داخلی خودرو

دیزاین داخلی خودرو و انتخاب بهترین رنگ برای روکش صندلی خودرو به عوامل مختلفی بستگی دارد. انتخاب رنگ روکش های صندلی یک امر سلیقه ای و دلخواه است اما برای انتخاب بهترین رنگ روکش صندلی خودرو باید به یکسری نکات مهم توجه نمود که می تواند باعث هماهنگی بیشتر و زیبایی فضای داخلی خودرو ها گردد. در این مقاله می خواهیم به مبحث اهمیت رنگ و نکات پیرامون آن در انتخاب صندلی های خودرو بپردازیم.

انتخاب روکش صندلی خودرو

همانطور که می دانید، روکش صندلی خودرو از مهمترین وسایلی است که برای تزئین و حفظ سلامت فضای داخلی خودرو استفاده می شود. این نوع وسیله علاوه بر اینکه می تواند ظاهری زیبا برای قسمت داخلی اتومبیل شما فراهم کند، برای ایجاد یک فضای مناسب و راحت برای سرنشینان خودرو نیز مهم است.

برای راهنمای انتخاب روکش صندلی خودرو می توان گفت عوامل مهمی در انتخاب روکش صندلی خودرو تاثیرگذار هستند که از جمله آنها می توان به جنس، ابعاد، برند و رنگ آن اشاره نمود. در ادامه می خواهیم به المان رنگ در روکش های خودرو بپردازیم و بهترین رنگ برای روکش صندلی خودرو را به شما معرفی کنیم.

بهترین رنگ روکش صندلی خودرو

رنگ روکش صندلی خودرو

اگر قصد دارید تا به علل مختلف از جمله فرسودگی روکش های خودرو و یا رنگ پریدگی آنها روکش صندلی تهیه کنید، مهمترین نکته ای که لازم است به آن توجه شود، رنگ روکش برای صندلی خودرو می باشد. رنگ روکش صندلی می تواند با توجه به رنگ خود ماشین و یا اجزای آن انتخاب شود. برخی از افراد تمایل دارند تا در خرید روکش برای خودرو، رنگ آن را با رنگ ماشین و اجزای آن ست کنند و برخی دیگر تمایل دارند تا محیط مجزا و خاص به کمک روکش های خودرو، درون اتومبیل خود به وجود آورند.

بنابراین می توان گفت رنگ روکش خودرو می تواند تا حد زیادی وابسته به علایق و سلیقه های شخصی باشد که این سلایق باید با در نظر گرفتن نکاتی که در مورد بهترین رنگ برای روکش صندلی خودرو بیان می شود، منجر به انتخاب صحیح رنگ روکش شود.

دیزاین داخلی خودرو

بهترین رنگ برای روکش صندلی خودرو

در مورد بهترین رنگ برای روکش صندلی خودرو باید گفت رنگ روکش بهتر است با توجه به رنگ کمربند ها تعیین شود. در واقع می توان گفت هسته اصلی یا رنگ کلی فضای داخلی خودرو را رنگ کمربندی های ایمینی تعیین می کنند و به طور کلی رنگ های فضای داخلی ماشین براساس رنگ کمربند انتخاب شده اند.

همچنین در مورد بهترین رنگ برای روکش صندلی خودرو باید گفت سلایق مختلفی می توان برای این مورد در نظر گرفت. استفاده از رنگ های همسان یا رنگ های متضاد از جمله این سلایق است. در رنگ های همسان، شما می توانید برای انتخاب بهترین رنگ برای روکش صندلی خودرو، رنگ روکش ها را خود رنگ و یا رنگی نزدیک به رنگ فضای داخلی خودرو انتخاب کنید. در مورد رنگ های متضاد نیز باید گفت استفاده از رنگ های متضاد از جمله رنگ های مشکی و قرمز (در صورتی که به درستی انتخاب شوند) می توانند یک فضای متفاوت اما جذاب را برای ماشین شما ایجاد نمایند.

روکش صندلی خودرو رنگی

روانشناسی رنگ ها

در تعیین بهترین رنگ برای روکش صندلی خودرو از طریق روانشناسی رنگ ها دو نکته بسیار کلیدی وجود دارد. این دو نکته عبارتند از:

توجه به هارمونیک رنگ ها: رعایت هارمونی یا هماهنگی بین رنگ های مختلف در انتخاب رنگ ها مهم است. در واقع شما می توانید با کنار هم قرار دادن برخی از رنگ های خاص، یک فضای هارمونیک ایجاد کرده و به نوعی تعادل و هماهنگی را از نظر فراهم کردن یک ارتباط چشمی بین تمام اجزای محیط ایجاد کنید. به عنوان مثال می توان گفت سه رنگ نارنجی، سبز و بنفش رنگ های هارمونیک در کنار هم هستند.

شخصیت رنگ ها: رنگ ها می توانند بر احساسات و عواطف و خلقيات ما تاثیر گذار باشند. به همین خاطر است که در انتخاب رنگ روکش باید به آن توجه شود. بررسی این نکته مفصل است و باید کاملا بررسی شود اما به عنوان مثال می توان گفت رنگ ها به سه دسته کلی گرم، سرد و خنثی تقسیم بندی می شوند که به طور مثال رنگ های سرد می تواند در ایجاد و القای حس آرامش بسیار مناسب باشد.

نکات مهم برای بهترین رنگ برای روکش صندلی خودرو

از جمله نکات مهمی که باید در انتخاب بهترین رنگ برای روکش صندلی خودرو به آن توجه کنید، باید گفت:

رنگ های روکش ها باید طوری انتخاب شود تا چشم ها را خسته نکنند. در واقع این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود تا رانندگان دچار خستگی نشوند. رعایت این مورد می تواند برای جلوگیری از القای حس خواب آلودگی و خستگی بسیار مناسب باشد و راننده را از خطر تصادف در اثر خستگی که تقریبا 40 درصد از علل تصادفات و واژگونی خودرو ها مربوط به این عامل می باشد، حفظ کند.

همانطور که در بخش های بالا نیز اشاره شد، رنگ خودرو باید با رنگ دیگر اجزای این وسیله نقلیه ست شده و یا هماهنگ باشد. هارمونی رنگ ها مسئله مهمی است که می تواند در زیباتر جلوه دادن محیط و جذاب کردن آن بسیار مهم باشد.

در انتخاب بهترین رنگ برای روکش صندلی خودرو، باید به المان دیگر یعنی نوع شخصیت و یا مود کاری خود نیز توجه کنید که این عامل می تواند در انتخاب رنگ روکش ها بسیار تاثیر گذار باشد. چه بسا امروزه ما وسایل نقلیه ای مختص شرکت ها داریم که باید به صورت رسمی و شیک باشند.

ست کردن رنگ روکش خودرو

در انتها می خواهیم به یکی از سوالات مهمی که در مورد انتخاب رنگ مناسب برای روکش صندلی خودرو مطرح می شود را پاسخ دهیم. رنگ روکش خودرو طیف و گستردگی مختلفی دارد اما سوالی که جدای از این مساله ایجاد می شود، ست کردن رنگ روکش خودرو با فضای درونی آن است و یا با توجه به رنگ فضای بیرونی اتومبیل؟

در جواب این سوال باید گفت، قاعدتا اصل بر ست کردن رنگ روکش خودرو با فضای داخلی ماشین است اما هر فرد می تواند با توجه به سلیقه ای که دارد، رنگ دیگری را انتخاب کند. در انتخاب رنگ مناسب برای روکش، باید به رنگ اجزای اصلی داخل خودرو یعنی رنگ داشبورد، روکش ها، سقف و کمربند حتما توجه شود.

سخن آخر

مجموعه تودوزی رضا به این دسته از مشتریان پیشنهاد میکند که از چرم های طبیعی وارداتی که مستقیم از تامین کننده چرم کارخانه های برند خریداری میشود استفاده کنند .

نخ استفاده شده و نوع دوخت نیز عینا مشابه مدل اصلی کارخانه است بطوریکه بعد از اجرای دوخت نه تنها با قطعات دیگر ماشین تفاوتی نمیکند بلکه کاملا مشابه دوخت اصلی کارخانه است . در کنار چرم های طبیعی وارداتی میتوان برای صرف هزینه کمتراز چرم های مصنوعی وارداتی با کیفیت و دوام بالا که خاصیت ضد فرسایشی دارند نیز استفاده کرد .

دومین دسته مشتریانی هستند که درخواست تغییر رنگ و نوع دوخت را دارند نه البته هر رنگ و دوختی ، همینطور که دوخت و رنگ نخ های استفاده شده در مجموعه مطابق استاندارد های شرکت های بزرگ تیونینگ دنیا است . چرم استفاده شده در این نوع دوخت هم چرم طبیعی وارداتی فابریکی باشد و هم چرم مصنوعی که در رنگ های مختلف موجود است همانطور که گفته شد هردو مدل چرم از دوام و طول عمر بالایی برخوردار هستند .

در کنار این خدمات مثلا زمانیکه چرم صندلی تعویض میشود خدمات جانبی مثل تقویت زیره صندلی نیز انجام میشود که این خدمات جانبی در کل باعث میشود کار تمام شده از کیفیت بالاتر و دقت بیشتری برخوردار باشد و در نهایت رضایت کامل مشتری را جلب کند .

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفده =