مقالات

صندلی اسپرت

صندلی اسپرت

صندلی اسپرت، ایمنی بالاتر برای راننده در مسابقات اتوموبیل رانی است. علاوه بر ایمنی، زیبایی بیشتری برای ماشین های تیونینگ شده به ارمغان می آورد. صندلی اسپرت جایگزینی مناسب برای صندلی اصلی خودرو می باشد.

صندلی خودرو

صندلی خودرو از مهمترین قطعات خودرو است. استفاده از انواع صندلی خودرو با تودوزی های متفاوت، زیبایی و راحتی به همراه دارد. با تغییر مدل خودرو و پیشرفت های روز افزون، صندلی خودرو نیز تحت تاثیر قرار گرفته است. صندلی هایی که در گذششته به کار رفته می شد، سخت و سنگین بودند اما این روزها، صندلی های خودرو نیز طبق مد روز تغییر می کنند.

صندلی اسپرت
پررنگ بودن نقش صندلی در گذشته باعث می شد تا ارگونومی آن نادیده گرفته شود. به همین علت اصلا کارایی و کاربردی نداشت. علم ارگونومی باعث ایجاد تغییر در صندلی خودرو شده است که همین امر سبب شده صندلی ها راحت تر باشند.

فرم و وزن صندلی خودرو

در سال 1985 برای اولین بار مسابقه ای برای طراحی صندلی خودرو برگذار شد. در این مسابقه برای اولین بار ارگونومی صندلی خودرو نیز در نظر گرفته شد. هدف اصلی برگذاری این مسابقه، طراحی صندلی خودرویی بود که وزن کمتری داشته باشد و در عین حال کمترین میزان تکان و حرکت را به راننده منتقل کند. با این طراحی صندلی خودروهای مسابقه ای نیز دچار تغییر شد. اپشن های زیادی مانند گرم کن و سرد کن صندلی، حافظه صندلی، تنظیم گودی کمر و .. به صندلی ها اضافه شده است. این آپشن ها این امتیاز را به راننده می دهد تا کنترل بیشتری بر رانندگی خود داشته باشد.

صندلی ریسینگ

انواع صندلی خودرو

1. صندلی اسپرت
2. صندلی نیکمتی
3. صندلی برقی
4. صندلی باکت

انواع صندلی

صندلی اسپرت چیست

در مسابقات اتوموبیل رانی، امنیت راننده الویت بسیاری دارد. با صندلی اسپرت این امنیت به میزان زیادی قابل تامین است. صندلی اسپرت که مخصوص ماشین های مسابقه ای است، به نرمی و راحتی سایر صندلی ها نیستند. بلکه هدف از ساخت آنها این است که در طی مسابقات و با تکان های شدید، راننده محکم سر جای خود باقی بماند و کنترل رانندگی را از دست ندهد.
بازه ی گسترده ای از مدل ها، رنگ ها و مواد به کار رفته در صندلی اسپرت وجود دارد. انعطاف پذیری کم صندلی اسپرت باعث می شود تا تنها برای مسافت های کوتاه مانند یک مسابقه مناسب باشند نه برای مسافت های طولانی مانند مسافرت.
برای حفظ امنیت راننده در ساخت صندلی اسپرت از مواد اولیه گران قیمت مانند فیبر کربن استفاده می شود. فیبر کربن سبک بوده ولی قدرت را حفظ می کند.

تعمیر صندلی خودرو

تعمیر صندلی خودرو

تعمیر صندلی خودرو امری بسیار مهم و ضروری است. صندلی خودرو جز مهم ترین قسمت های خودرو شناخته می شود که ایمنی و راحتی راننده و سرنشینان را تامین می کند. حتی گران ترین و لاکچری ترین برند های خودرو سازی نیز تاکید شدیدی بر روی راحتی صندلی خودرو و رضایت مشتریان دارند.
هر گونه ایراد و مشکل در صندلی خودرو باعث نارضایتی و آسیب به راننده و سرنشینان می شود. پس نباید نسبت به تعمیر صندلی خودرو بی تفاوت بود. با بالا رفتن عمر وسیله نقلیه یا کارکرد بالای خودرو، تعمیر صندلی خودرو باید به صورت دوره ای انجام شود.
مستهلک شدن قطعات صندلی خودرو، امری اجتناب ناپذیر است. در وسایل نقلیه شخصی، تعمیر صندلی خودرو جز موارد اورژانسی به حساب نمی آید ولی تعمیر صندلی موضوع در حمل و نقل عمومی بسیار مهم و کاربردی است.

صندلی اسپرت چیست
این روزها به علت مشغله زیاد افراد، مراجعه به تعمیرگاه برای تعویض یا تعمیر صندلی خودرو کاری زمان بر و وقت گیر است. برای همین مجموعه تودوزی رضا خدمات مربوط به تعمیر صندلی خودرو را در محل مد نظر شما ارائه می دهد.

مواردی که در تعمیر صندلی خودرو در محل انجام می شود

در اکثر موارد، تعویض صندلی خودرو با تعویض روکش صندلی یا ترمیم آن حل می شود اما گاهی ایرادها اساسی تر بوده و مربوط به خود صندلی است. خدمات ارائه شده توسط مجموعه تودوزی رضا برای تعمیر صندلی خودرو در محل شامل تعمیر فنر صندلی خودرو، تعمیر ضامن صندلی خودرو، تعویض فوم صندلی خودرو، رفع پارگی سطحی روکش صندلی و رفع ترک خوردگی روکش صندلی می باشد.

تعمیر صندلی خودرو در محل

هزینه تعمیر صندلی خودرو

هزینه تعمیر صندلی خودرو به عوامل بسیاری بستگی دارد. مدل خودرو، تعداد صندلی های معیوب، میزان خرابی صندلی و نوع صندلی خودرو بر هزینه تعمیر صندلی خودرو تاثیر گذار است. به طور مثال، هزینه تعمیر صندلی خودرو برقی از صندلی ساده بالاتر است.
قطعات زیادی در صندلی خودرو به کار رفته است. اگر خرابی صندلی خودرو به قطعات مرتبط باشد، هزینه تعویض یا تعمیر قطعه هم در نظر گجرفته می شود. هزینه ایاب و ذهاب، اجرت و … از موارد تاثیر گذار هستند.

هزینه تعمیر صندلی خودرو

تعمیر صندلی خودرو با مجموعه تودوزی رضا

مجموعه تودوزی رضا با بیش از چندین سال سابقه در زمینه تعمیر صندلی خودرو آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. علاوه بر خدمات تعمیر صندلی خودرو در محل، خدمات تودوزی ماشین، نصب و تعمیر روکش صندلی برای تمامی ماشین های سدان، شاسی، ون و اتوبوس انجام می شود.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =