مقالات

صندلی باکت

صندلی باکت

صندلی باکت یکی از مهم ترین اجزای خودرو به شمار می ‌رود که در رانندگی ایمن و راحت نقش اساسی را ایفا می کند. چرا که آرامش و راحتی راننده مستقیماً در امنیت وسلامتی افراد داخل وسیله ی نقلیه دخالت دارد. در بیشتر مواردی که راننده در هنگام خرید خودرو باید به آن توجه کند صندلی خودرو است زیرا مهمترین حسن امنیت و راحتی راننده صندلی خودرو است. راحتی راننده در هنگام رانندگی، ارتباط مستقیمی با امنیت سرنشینان دارد. صندلی خودرو تا حدودی این راحتی و آسایش را برای راننده به ارمغان می آورد.

انواع صندلی خودرو

به طور کلی بیش از 30 نوع صندلی راننده وجود دارد که در ادامه تنها به معرفی انواع مهم آن ها پرداخته شده است.
1. صندلی اسپرت (Sport)
2. صندلی باکت (Bucket)
3. صندلی نیمکتی (Bench)
4. صندلی برقی

صندلی باکت قرمز

صندلی باکت

صندلی های باکت یکی از پر کاربرد ترین صندلی راننده ی اتومبیل است، که در نسل امروز خودروها استفاده می ‌شود. این نوع صندلی یکی از مدل های رایج در خودروهای امروز هستند که صندلی های (Bucket) ، کف گود و تکیه گاه بلندی دارند و به طور مستقل در داخل خودرو نصب می شود. ازاین رو در مقایسه با صندلی های نیمکتی امکانات بیش تری را از نقطه نظر تنظیمات برای راننده و سایر سرنشینان فراهم می سازند و رخلاف صندلی های نیمکتی به شکل کاملا مستقل برای یک نفر طراحی شده است. کف گود و تکیه گاه بلند از ویژگی های این صندلی است.
این نوع از صندلی به نسبت صندلی نیمکتی از قابلیت های زیادی برخوردار است و امکانات بیشتری از نظر تنظیمات برای راننده و سرنشینان فراهم می کند. در بعضی از آنها با یک اهرم دستی، می توان زاویه دید و یا ارتفاع صندلی را تغییر داد. اما در انواعی از آن هم این تنظیمات به وسیله ی یک دکمه ی برقی انجام می ‌گیرد. لازم به ذکر است که صندلی های باکت در خودروهای اسپرت و کوپه بیش ترین کاربرد را دارند. البته در برخی خودروهای شاسی بلند و استیشن های کوچک نیز برای سرنشینان عقب از صندلی باکت استفاده می شود.
برای خودروهایی که گیربکس دستی و یا دسته دنده دارند، که در کف خودرو جاسازی و تعبیه شده‌اند، باید از صندلی با کت استفاده کرد. زیرا این نوع صندلی راننده ی اتومبیل باعث می‌ شود تا فضا برای تعویض دنده وجود داشته باشد.

صندلی باکت

تجهیزات و امکانات صندلی خودرو

• گرمکن و سردکن صندلی خودرو: سیستم گرمکن و سردکن صندلی خودرو یک امکان و آپشن پیشرفته در خودرو است که با استفاده از آن می توان در فصول سرد و گرم، خنکی و حرارت صندلی را به صورت دلخواه تنظیم کرد.
• ماساژور صندلی: ماساژور صندلی یکی دیگر از آپشن های جذاب و کاربردی در خودرو است که در رفع خستگی و استرس و از بین رفتن خواب آلودگی تاثیرگذار است.
• حافظه صندلی: مموری یا حافظه صندلی یکی از آپشن ‌هایی است که باعث می شود موقعیت صندلی به صورت پیش فرض در حافظه خودرو ذخیره و با فشردن یک دکمه حالت آن به حالت دلخواه تغییر کند.

اجزای صندلی باکت

سخن پایانی

تودوزی رضا آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت، مناسب ترین قیمت و به روز ترین امکانات به شما عزیزان است. همچنین مشاوره و بازدید از خودرو برای تعمیر صندلی به صورت کاملا رایگان انجام می شود.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =