مقالات

صندلی خودرو دست دوم

صندلی خودرو دست دوم

صندلی خودرو دست دوم مورد توجه افرادی است که بودجه کافی برای خرید صندلی نو ندارند. یکی از قطعات مهم خودرو، صندلی آن است که نقش مهمی در ایمنی و راحتی راننده و سرنشینان خودرو دارد. امروزه انواع مختلفی از صندلی خودرو در بازار وجود دارند و افراد می توانند با توجه به مدل خودرو، سلیقه و بودجه ی خود، صندلی مناسب را خریداری نمایند. قبلا صندلی های خودرو ، وزن زیادی داشتند و کاربردی تر بودند. به مرور زمان شرکت های خودروسازی تصمیم گرفتند تا طراحی صندلی خودرو را بر اساس ترند روز انجام دهند. یکی از مسائلی که امروزه در طراحی صندلی های خودرو مورد توجه قرار می گیرد، مسئله ارگونومی آن است. این صندلی ها شرایطی را فراهم می کنند تا هیچ گونه فشاری به بدن فرد در هنگام رانندگی وارد نشود و احساس خستگی نکند.

صندلی خودرو دست دوم

عوامل مختلفی مانند تصادف، اشیای تیز، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، ضربه و … باعث آسیب دیدگی صندلی خودرو می شوند. در بسیاری از موارد می توان گزینه تعمیر صندلی خودرو  را انتخاب کرد. اما زمانی که صندلی غیر قابل استفاده باشد، باید آن را تعویض نمود. برخی از افراد اقدام به خرید صندلی نو می کنند. اما کسانی هم هستند که بودجه ی کافی را برای خرید صندلی نو ندارند. آنها چاره ای ندارند تا از صندلی خودرو دست دوم استفاده کنند. امروزه در بازار انواع صندلی های خودرو دست دوم و استوک وجود دارند. این صندلی ها با قیمت های مختلفی به فروش می رسند. در بازار ایران، از کالای دست دوم با نام کالای استوک یاد می شود. در حالی که باید بدانید یک کالای استوک، الزاما کالای استفاده شده نیست. به عبارت دیگر، کالای دست دوم، کالایی است که قبلا استفاده شده است اما در حد نو می باشد و می توان همچنان از آن استفاده کرد. کالای استوک ممکن است کالاهای جدیدی باشند که در انبار شرکت ها قرار دارند و آماده تحویل به مشتری هستند.
اگر قصد دارید تا صندلی خودرو دست دوم را خریداری نمایید، دقت کنید که صندلی سالم باشد و قطعات آن از بین نرفته باشند. طبیعتا صندلی های خودروی دست دوم کیفیت صندلی نو را ندارند و بازدهی آنها کمتر است. قیمت صندلی خودرو دست دوم نسبت به صندلی های نو ارزان تر است اما ایمنی، امکانات و بهره وری آن را ندارد.

صندلی خودرو دست دوم

انواع صندلی خودرو

انواع صندلی های خودرو می توان به صندلی های برقی 1، 2و 4 طرف، صندلی های داینامیک، اسپرت، کامفورت، کودک و … اشاره کرد.

صندلی داینامیک:

طراحی این صندلی ها به گونه ای است که راننده و سرنشینان خودرو احساس راحتی می کنند. صندلی های داینامیک به صورت خودکار عمل می کنند و قادرند تا با حرکت فرمان خودرو تعادل خود را حفظ نمایند.

صندلی اسپرت:

صندلی خودروهای مسابقه ای از این نوع می باشد. طراحی خاص این صندلی ها به راننده کمک می کند تا در سرعت های بالا در جای خود محکم بماند. صندلی های اسپرت اجازه نمی دهند تا حرکات ممتد خودرو به راننده منتقل شوند.

صندلی کامفورت:

این صندلی، قابلیت های زیادی دارد. از آن جمله می توان به وجود گرمکن و سردکن صندلی، تنظیم حالت صندلی، ماساژور، تشک های مخصوص و … اشاره کرد. این تشک ها گودی کمر و فضای اطراف آن را پر می کنند و باعث می شوند تا راننده و سرنشینان احساس خستگی و ناراحتی در ناحیه کمر نداشته باشند.

صندلی کودک:

برای حفظ سلامت کودک به کار می روند و مانع از صدمه دیدن کودک می شوند.

انواع صندلی خودرو

سخن پایانی

بهترین راهکار برای جایگزینی صندلی های آسیب دیده خودرو، خرید صندلی نو و با کیفیت است. اما در مواقعی که ناچار به خرید صندلی خودرو دست دوم و استوک هستید، از سلامت و کیفیت آن مطمئن شوید. مشاوران و کارشناسان ما در زمینه ی خرید صندلی دست دوم و یا تعمیر صندلی خودرو آماده کمک و همراهی شما هستند.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هجده =