مقالات

صندلی نیمکتی

صندلی نیمکتی

صندلی نیمکتی خودرو در کنار سایر لوازم یدکی خودرو یکی از پر طرفدار ترین محصولات خودرویی به شمار می رود. از میان تمام مواردی که یک راننده باید در هنگام انتخاب و خرید خودرو مورد توجه قرار دهد، مهم ترین آن ها صندلی راننده است؛ زیرا راحتی و امنیت راننده به طور قابل ملاحظه به صندلی او وابسته است. صندلی راننده اتومبیل جزو مهمترین وسایلی است که باید در مورد خرید و نصب آن دقت کافی داشته باشید برای آغاز آشنایی با صندلی ماشین اول باید انواع صندلی ماشین را بشناسیم ، و ببینیم در ماشین هایی با برند های مختلف چه نوع صندلی مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع صندلی راننده

یکی از مهم ترین صندلی‌های داخل خودرو، صندلی راننده است. صندلی ها در خودرو انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای ویژگی و کاربرد مربوط به خود هستند. به طور کلی بیش از 30 نوع صندلی راننده وجود دارد که در ادامه تنها به معرفی چند نوع از مهم ترین آن ها پرداخته شده است.
1. صندلی نیمکتی (Bench)
2. صندلی باکت (Bucket)
3. صندلی اسپرت (Sport)
4. صندلی برقی

صندلی نیمکتی (Bench)

صندلی نیمکتی به صندلی گفته می شود که از سمت راننده تا سمت شاگرد امتداد دارد و به طور کلی صندلی شاگرد محسوب میشود. به عبارت بهتر، صندلی نیمکتی، صندلی بلندی است که راننده و شاگرد هر دو روی آن می نشینند. صندلی‌های نیمکتی خودرو‌ها معمولا پهن هستند و حتی سه نفر هم می‌توانند به صورت همزمان از آن استفاده کنند. در تولید صندلی‌های نیمکتی از ابرهای ضخیم و پهنی استفاده می‌شود و به همین دلیل راحتی قابل ملاحظه ای را برای راننده فراهم می‌کنند. رویه ی این صندلی ها اکثرا از چرم و یا کتان ساخته شده‌اند. ولی می‌تواند این رویه از هر جنسی دیگری نیزباشد.

صندلی نیمکتی
در بعضی از صندلی های نیمکتی، بالش باد شونده در بخش کمر و نیز گرم کن برای روزهای سرد زمستانی دارند. بیش تر صندلی های نیمکتی اهرم تنظیم دستی زاویه تکیه گاه دارند که راننده به راحتی می توانند برای به دست آوردن دید بهتر، تکیه گاه صندلی خود را تنظیم کند. صندلی‌های نیمکتی بیشتر در خودروهای لوکس استفاده می‌شود.

صندلی نیمکتی خودرو

انواع اسکلت صندلی خودرو

صندلی های خودرو عموم در دو نوع اسکلت به بازار عرضه می شوند که عبارت هستند از: صندلی با اسکلت فولادی با فناوری تولید در سطح معمول و صندلی با اسکلت فولادی با فناوری تولید در سطح پیشرفته. صندلی ها تاثیرگذارترین بخش از قسمت های دکوراسیون و زیبایی در اتاق خودرو هستند. نقش های مهمی از جمله ایمنی، راحتی و زیبایی برای صندلی خودرو تعریف شده است.

اسکلت فولادی با سطح تکنولوژی عمومی

این نوع اسکلت ها در ساخت صندلی خودروهای کلاس پایین و خودروهای کار مورد استفاده قرار می گیرند. تولید و ساخت صندلی فابریک این نوع از صندلی ها از پیچیدگی های خاصی برخوردار نیست و نیازمند فناوری های سطح بالا و پیچیده ای نمی باشد. این نوع اسکلت در ساخت صندلی خودروهایی مانند پراید، پیکان، پژو، وانت ها، مینی بوس ها، اتوبوس ها و … استفاده می شود.

صندلی نیمکتی عقب

اسکلت فولادی با سطح تکنولوژی بالا

بیشترین استفاده از این نوع از صندلی ها و تکنولوژی به کار رفته در آنها در ماشین هایی با سطح کلاسی متوسط رو به بالا و همچنینی بعضی از ماشین هایی که در رده ی ماشین های تجملاتی قرار می گیرند است. پیچیدگی های فنی این نوع اسکلت در سطح بالا بوده و در حال حاضر تولید داخلی ندارند. در ماشین هایی مانند پژو پارس، سمند سورن، زانتیا، سیتروئن سی فایو، سوزوکی، آوانته، ورنا، ریو و غیره بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

صندلی نیمکتی ماشین

سخن آخر

حتی اگر صندلی از اسکلت فولادی با سطح تکنولوژی بالا ساخته شود باز هم امکان خرابی وجود دارد. تعمیر صندلی خودرو، کاری تخصصی بوده و باید توسط فردی که تسلط کامل داشته و بتواند به درستی عیب یابی کند، انجام شود. در مجموعه تودوزی رضا، تعمیر صندلی خودرو و عیب یابی صندلی توسط کادری مجرب و ماهر انجام می شود. برای دریافت نوبت می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 12 =